משלוחים מהירים חינם לכל הארץ!

קאנה קורסו (Cane Corso)

הכירו את קאנה קורסו, גזע כלבים מלכותי עם היסטוריה עשירה ומאפיינים ייחודיים. גלו את המקורות, התכונות הפיזיות, האישיות והצרכים התזונתיים של גזע זה. למדו מדוע גזע זה הופך פופולרי יותר ויותר והאם הוא מתאים למשפחות עם ילדים.
קאנה קורסו, הידוע גם ככלב מסטיף איטלקי, הוא גזע גדול וחזק הידוע באופיו הנאמן ושומר.

היסטוריה של הגזע

לקאנה קורסו, גזע מלכותי ועוצמתי, יש היסטוריה מרתקת שראשיתה מאות שנים. מקורו באיטליה, במיוחד באזורים הדרומיים של אפוליה וסיציליה.

מקורותיהם של כלבים אלו בימי הרומאים הקדומים, שם הם שימשו ככלבי מלחמה ולמטרות ציד. מאמינים ששמם נגזר מהמילה הלטינית "cohors", שפירושה שומר או מגן, המשקף את תפקידם לאורך ההיסטוריה.
כלבים אלה זכו להערכה רבה בזכות כוחם, נאמנותם והאינטליגנציה שלהם.

למרות המשמעות ההיסטורית שלהם, כלבי הקאנה קורסו התמודדו עם ירידה במספרם במהלך המאה ה-20, בעיקר עקב שינויים בשיטות החקלאות והשלכותיה של מלחמת העולם השנייה.
הודות למאמצים של מגדלים וחובבים מסורים, הגזע חווה תחייה בשנות ה-70, מה שהוביל להכרה מוגברת ולשימור מאפייניו הייחודיים.

Cane Corso dog

המאפיינים הפיזיים של הגזע

הקאנה קורסו הוא גזע עוצמתי ושרירי להפליא עם מראה ייחודי השואף לתשומת לב. כלבים אלה גבוהים ומשדרים כוח, עוצמה וביטחון. ראשיהם הגדולים מודגשים על ידי לסתות חזקות וחזה עמוק ומרשים, המעניקים להם נוכחות מלכותית. בנוסף, הבעתם של כלבים אלו משדרת תחושה של אינטליגנציה וערנות.

גופם בגודל בינוני עד גדול, שרירי,בעל פרופורציות טובות ומשקף את אופיים האתלטי והזריז. הפרווה של גזע זה היא קצרה ודחוסה ומספקת להם הגנה מפני פגעי מזג האוויר תוך צורך בטיפוח מינימלי. צבעי הפרווה שלהם מגוונים, החל משחור, חום, אפור ועוד. ישנם כלבים בעלי דפוסים וסימנים בולטים על הפרווה, מה שמוסיף למשיכה החזותית שלהם.

תוחלת חיים: 10-12 שנים,
משקל: 45-50 ק"ג, גובה: 58-70

אופי ותכונות אישיות של הגזע

קאנה קורסו הוא גזע הידוע בנאמנותו הבלתי מעורערת ובחיבתו העמוקה לבני לוויה האנושיים.
למרות המראה המרשים שלהם, כלבים אלה עדינים וחביבים כלפי בני משפחתם ויוצרים קשרים חזקים שנמשכים כל החיים. הרצון המולד שלהם לרצות את בעליהם מניע אותם להיות מסורים ומגוננים להפליא. מה שהופך אותם לכלבי שמירה מצוינים ולבני לוויה נאמנים.

כלבי קאנה קרסו הם נאמנים ויעשו מאמצים רבים כדי להבטיח את שלומם ורווחתה של משפחתם.
אופיים המגן, יחד עם האינטליגנציה ויכולת האימון שלהם, הופכים אותם לבחירה פופולרית עבור בעלים המחפשים כלב אוהב ונאמן. למרות שהם עשויים להתרחק מזרים, את בני משפחתם הם אוהבים ומציגים התנהגות שובבה בביתם.

האם קאנה קורסו היא הבחירה הנכונה עבור המשפחה שלך?

אופיו החזק והנאמן של כלבים אלו הופך אותם לבחירה נפלאה למשפחות המחפשות כלב מסור ומגן. התנהגותם החברתית כלפי ילדים ונטייתם הטבעית להגן על יקיריהם הופכים אותם למתאימים למשפחה.
עם זאת, חשוב לקחת בחשבון את גודלם וחוזקם בקרבת ילדים, שכן האינסטינקטים המגנים שלהם עלולים להוביל להתנהגות נלהבת מדי.

כאשר כלבים אלו מאומנים כראוי מגיל צעיר, הם יכולים להיות חיית מחמד משפחתית עדינה ואוהבת, ליצור קשרים חזקים עם כל בני הבית. האינטליגנציה ויכולת האימון שלהם הופכות אותם למתאימים למצבי מגורים שונים. פעילות גופנית סדירה וגירוי נפשי חיוניים לשמירה על כלבים אלו פעילים מאושרים ובריאים.

בעיות בריאות

למרות בריאותם הכללית הטובה, כלבי קאנה קורסו עלולים לסבול ממספר בעיות בריאות ותזונה לאורך חייהם.

  • דיספלזיה של מפרק הירך והמרפק: זוהי בעיה תורשתית הגורמת להתפתחות לא תקינה של מפרקי הירך והמרפק. ייתכן שתראו סימנים כמו צליעה, קושי בקימה או כאב במפרקים.
  • אלרגיות, זיהומים וטפילי עור עלולים להוביל לגירוד, אדמומיות ונשירת שיער.
  • מחלות עיניים: אנטרופיון, אקטירופיון וקטרקט הם בעיות עיניים נפוצות אצל קאנה קורסו.
  • ודיספלזיה של עצם הירך: מצב זה גורם להתפתחות לא תקינה של עצם הירך, ויכול להוביל לכאבים, קשיי תנועה ואף שיתוק.

תזונה מותאמת לקאנה קורסו

חשוב לספק לכלב קאנה קורסו תזונה איכותית ומאוזנת המותאמת לגילו, רמת פעילותו ומצבו הבריאותי.

יש לבחור מזון לכלבים המותאם לכלבים גדולים ומכיל רמות גבוהות של חלבון ומינרלים חיוניים כמו גלוקוזאמין וכונדרואיטין לתמיכה במפרקים.
יש לחלקם נטיה לסבול מהשמנת יתר, לכן יש להקפיד על כמות מאוזנת של מזון ולעקוב אחר המשקל שלהם. ניתן לפנק אותם עם חטיפים לכלבים– אך חשוב לשים לב שלא להגזים.

לסיכום

קאנה קורסו הוא גזע יוצא דופן עם היסטוריה אצילית. זהו גזע נאמן, אינטליגנטי ומגן שמסתגל היטב לתנאי חיים שונים, מה שהופך אותו לבחירה פופולרית עבור בעלי כלבים רבים. עם זאת, גזע זה דורש תזונה מאוזנת והכשרה מתאימה כדי לשמור על בריאותו והתנהגותו. עם הטיפול וההבנה הנכונים, כלב קאנה קורסו יכול להיות תוספת נפלאה לכל משפחה.

מיטה לכלב גדול

דילוג לתוכן