משלוחים מהירים חינם לכל הארץ!

כלב רועים שלטי (Shetland Sheepdog)

גלה את עולמו של כלב הרועים השטלנדי (שלטי), גזע כלבים הידוע באינטליגנציה, בזריזות ובמסירות שלו. מאמר זה מתעמק במאפיינים הפיזיים של הגזע, מזגו, דרישות הטיפול והתאמתו למשפחות עם ילדים. למד כיצד לאמן ולהאכיל נכון את הכלבים הללו כדי להבטיח את בריאותם ואושרם.

התכונות הפיזיות של הגזע

גובה: 33-41 ס"מ, משקל: 6.4-12 ק"ג , גודל: כלב קטן עד בינוני
תוחלת חיים: 12-13 שנים

כלב הרועים השטלנדי, המכונה לעתים קרובות "שלטי", ידוע במראהו המרשים. יש להם פרווה כפולה, ארוכה ויוקרתית המגיע בצבעים שונים כגון: שחור, חום ועוד.
העיניים שלהם בצורת שקד ויכולות להיות חומות, כחולות או שילוב של שניהם. האוזניים של כלבי השלטי קטנות ומשולשות ונותנות להן הבעה ערנית ואינטליגנטית.

אחת התכונות הפיזיות המובהקות ביותר של כלב השלטי היא הפרווה הגדולה שלהם סביב הצוואר והחזה, המכונה בדרך כלל "רעמה". רעמה זו מעניקה להם מראה מלכותי ומבדילה אותם מגזעים אחרים. הזנב שלהם ארוך ומכוסה פרווה, לרוב נמוך כשהם רגועים ומורם בעיקול חינני כאשר הם ערניים. עם הליכה חיננית והבעה חדה, הכלבים הללו משדרים תחושה של אינטליגנציה וזריזות בכל תנועה שלהם.

מאפיינים של כלבי השלטי- מה מייחד אותם?

כלבי השלטי ידועים באינטליגנציה יוצאת הדופן וביכולות הלמידה המהירות שלהם, מה שהופך אותם לבעלי יכולת אימון גבוהה. רקע הרועים שלהם החדיר בהם מוסר עבודה חזק ורצון לרצות את בעליהם.
השילוב הזה של אינטליגנציה ולהיטות לרצות, גורם להם הנאה להתאמן לפעילויות שונות, החל מצייתנות וזריזות ועד לעבודה טיפולית. הרבגוניות ויכולת ההסתגלות שלהם הופכות אותם לבני לוויה מצוינים ליחידים ולמשפחות המחפשות כלב שיכול להצטיין בתפקידים שונים.

בנוסף לאינטליגנציה שלהם, כלבי שלטי ידועים בנאמנותם ובמסירותם לחבריהם האנושיים. הם יוצרים קשרים חזקים עם משפחותיהם וידועים כבעלי חיבה ורגישות כלפי יקיריהם. נאמנות זו מגיעה בשל האופי המגן שלהם, שכן כלבי שלטי נזהרים באופן טבעי מזרים ויזהירו את בעליהם על כל איום פוטנציאלי. למרות גודלם הקטן, לכלבי שלטי יש לב גדול והם תמיד מוכנים לעמוד לצד משפחתם.

כלבי שלטי

איך לטפל ולאלף את כלב השלטי שלך?

טיפול ואימון כלב שלטי דורש מסירות, עקביות וסבלנות. הכלבים האינטליגנטיים והאנרגטיים הללו משגשגים מגירוי נפשי ופיזי ולכן חיוני לספק להם שפע של הזדמנויות לפעילות גופנית ומשחק. טיולים יומיים, צעצועים לכלבים אינטראקטיביים והדרכות יכולים לעזור לשמור על הכלב שלך עסוק ולמנוע שעמום.
טיפוח שוטף חשוב גם הוא, שכן לכלבי שלטי יש פרווה כפולה ועבה המצריכה הברשה מספר פעמים בשבוע, זאת בכדי למנוע קשרים ולשמור על פרוותם במצב טוב.

אילוף כלב שלטי יכול להיות חוויה מתגמלת, אבל זה דורש גישה תקיפה ועדינה יחד. שיטות חיזוק חיוביות כגון: שבחים, חטיפים לכלבים, פינוקים ותגמולי משחק, עובדות בצורה הטובה ביותר עם כלבי שלטי. שגרת אימון עקבית ופקודות ברורות ותמציתיות הן המפתח לאימון יעיל והכלב שלך יבין מה מצופה ממנו.

מה הם הצרכיים התזונתיים של כלבי שלטי?

כלבי שטלנד זקוקים לתזונה מאוזנת כדי לתמוך באורח חייהם הפעיל ולשמור על בריאות מיטבית. מזון לכלבים איכותי המותאם במיוחד לגזעים בינוניים מומלץ לשלטי.

חפש אפשרויות המפרטות בשר כמרכיב הראשון והימנע ממזונות עם חומרי מילוי, תוספים מלאכותיים או כמויות מוגזמות של דגנים. חשוב להתייעץ עם הווטרינר שלך כדי לקבוע את סוג וכמות המזון הנכונים עבור כלב השלטי שלך בהתבסס על גורמים כמו גיל, משקל, רמת פעילות וכל צרכים תזונתיים או אלרגיות ספציפיים שיש לו.

בנוסף לתזונה מזינה, מים טריים צריכים תמיד להיות זמינים כדי שהכלב שלך לא יתייבש. ניתן לתת פינוקים במתינות כתגמול במהלך אימונים, אך שים לב לתכולת הקלוריות כדי למנוע האכלת יתר. לכלבי שלטי מסוימים עשויה להיות קיבה רגישה או אלרגיות למזון ולכן חשוב לעקוב אחר התגובות שלהם למרכיבים מסוימים ולהתאים את התזונה שלהם בהתאם. לוחות זמנים קבועים להאכלה יכולים לעזור לווסת את העיכול של כלב השלטי ולמנוע בעיות כמו נפיחות או השמנת יתר.

לסיכום

מהטבע הנאמן שלהם ועד האינטליגנציה המדהימה שלהם, כלבי השלטי הם בני לוויה מצוינים. הם דורשים טיפול ואימון עקביים, תזונה מאוזנת והרבה גירוי נפשי ופיזי. הם מתאימים במיוחד למשפחות עם ילדים ומביאים שמחה ואנרגיה לכל בית.

טיפול נגד פרעושים לכלבים

ריגל REGAL - אוכל לכלבים וחתולים

מוצרים קשורים
דילוג לתוכן