משלוחים מהירים חינם לכל הארץ!

5 טיפים לאילוף גורים שכדאי להכיר

להאזנה למאמר

אילוף של גורי כלבים היא אחד הדברים המאתגרים, החשובים והבסיסיים שיש לעשות בכל פעם שמכניסים חבר חדש למשפחה. אז איך תעשו זאת? הכנו לכם 5 טיפים של מקצוענים!

5 טיפים של מקצוענים לאילוף גורים

רפטטיביות זה שם המשחק

חשוב לזכור שכל תהליך של אילוף גורים הוא בבסיסו תהליך שמשלב חזרתיות ברמה זו או אחרת. מדובר בגור שזה עתה נולד ועדיין אין לו את הידע מה מותר, מה אסור ומה מצפים ממנו בסביבה החדשה. לכן, כדאי לחזור על הדברים בכל הזדמנות ולהעניק משוב חיובי על הדרך. כדי שכל תהליך האילוף יתבצע באופן אוהב, רגיש שמטמיע באופן נכון וחיובי את הלימוד שזה עתה נעשה. מה שמוביל אותנו בדיוק לעניין הבא.

משוב חיובי תמיד מתקבל בברכה

בכדי שהכלב יהיה שותף מלא לתהליך ושהדפוסים החדשים של האילוף יהפכו לחלק מהשגרה, חייבים להעניק משוב חיובי בכל הצלחה. זה יכול להיות באופן של ליטוף, נשיקה או עיניים טובות – העיקר שהכלב יבין שהוא מקבל תגמול חיובי ושרואים את ההתנהגות הטובה שלו. דרך נפלאה לעשות זאת היא גם בעזרת חטיפים לכלבים אשר משלבים בין האהבה של הכלב לקצת נשנושים לבין ההתנהגות הטובה שלו – ממש כסוג של אלמנט פבלובי. הכלב עושה משהו טוב? הוא מקבל אוטומטית חטיף.

רתימת כל המשפחה זה עניין של חובה

לא ניתן להגזים בעניין החשיבות של רתימת כל המשפחה לתהליך האילוף. למעשה, צריך להגדיר לכל המשפחה מהם הכללים החדשים, המטרות של האילוף והאמצעי שבו הוא יתבצע. לדוגמא אם החלטתם על הענקת החטיף בכל פעם שהכלב מתנהג באופן שמצדיק זאת, כדאי שלכל אחד מהמשפחה יהיה שקית עם חטיפים ושהוא ידע שהכלב מצפה לחטיף עבור האקט החיובי. אחרת הכלב פשוט יהיה חסר אונים ולא יבין מדוע לא מגיע המשוב החיובי.

סבלנות, סבלנות ועוד פעם סבלנות

אילוף גורים לצרכים והתנהגות מצריך המון סבלנות אבל הוא פשוט משתלם בטווח הארוך. תחשבו על זה כאילו אתם מחנכים ילד קטן ומכירים לו את העולם. הוא תמיד יעשה טעויות בהתחלה אבל אם יהיה לכם את הסבלנות והרגישות המתאימה אתם תזכו בעוד בן משפחה. לכן, חשוב שתדעו שלמרות שהכלבים הם מאוד חכמים, כשהם קטנים – חשוב להיעזר בסבלנות ולדעת שבעוד כמה שבועות הדברים יכנסו למסלול הנכון. לכן אל תצפו לתוצאות מהירות אבל כן תצפו לחבר שיבין אתכם ויהיה לצידכם לכל החיים.

היכרות עם כלבים אחרים

כדאי לדעת שהכלבים לומדים לא מעט על העולם בדרך של הסתכלות על כלבים אחרים. כיצד הם מתנהגים, כיצד להתנהג אליהם ואיך להגיב בכל מפגש. לכן, חשוב לנסות לערב כלבים אחרים בתהליך. זה יכול להיות על ידי חשיפה בלבד, משחק משותף או פשוט על ידי הולכה משותפת של הכלב ליד כלב אחר.

לסיכום

אין מרגש מאימוץ גור חדש למשפחה, אנו בטוחים שהטיפים יעזרו לכם לשלב את הגור החדש במשפחה. מוזמנים ליצור איתנו קשר בכל שלב וצוות המומחים שלנו ישמח לתת מענה. באתר קיים מגוון רחב של ציוד לאילוף כלבים שיעזור לכם בתהליך.

לקריאה נוספת:
גדר אילוף או כלוב לכלבים- פרס או עונש מחנך?
אילוף כלבים: כל הדגשים החשובים למאלף המתחיל

No data was found
דילוג לתוכן