משלוחים מהירים חינם לכל הארץ!

האם כלבים רואים טלוויזיה? עובדות שכדאי להכיר

בתור בעלי כלבים בטח שמתם לב שחיות המחמד שלכם צופות בטלוויזיה, מסכי מחשב וטאבלטים. אבל מה קורה בראש שלהם? ומה הם באמת רואים ? ובכן נעשו מס' מחקרי תצפית שבחנו בדיוק את הנושא הזה.
המחקרים בוצעו על ידי מעקב אחר הראייה שלהם באמצעות שיטות דומות המשמשות על בני אדם. המחקר מצא שכלבכם אכן מעדיפים תמונות וסרטונים מסוימים.

כלבים מעדיפים לצפות בסרטונים ובהם כלבים

מחקר זה מצביע על כך שלכלבים יש העדפה לצפייה בכלבים אחרים. אך המחקרים גילו גם שלעתים קרובות צלילים מסוימים מושכים את תשומת ליבם לטלוויזיה ולמכשירים אחרים. הצלילים המועדפים עליהם הם נביחות ויללות של כלבים, אנשים שנותנים פקודות ושבחים ידידותיים לכלבים, ורעש של חריקה של צעצועים. בטח שמתם לב למלא סרטונים ברשתות שמושכות את תשומת לב הכלב שלכם שפתאום נובח ברקע.

כלבים יצפו מקרוב במסך הטלוויזיה

יחד עם זאת, האופן שבו כלבים צופים בטלוויזיה שונה מאוד מהדרך שבה  אנחנו בני אדם צופים. במקום לשבת בשקט, כלבים לרוב יתקרבו למסך כדי להתבונן מקרוב, וילכו שוב ושוב בין בעליהם לטלוויזיה. הם בעצם נראים כמו צופים פעילים ועצבניים.

מה שכלבכם יצליחו לראות  על המסך שונה ממה שאנחנו נראה. לכלבים יש ראייה דיכרומטית – יש להם שני סוגים של תאי קולטני צבע ורואים צבע בתוך שני ספקטרום של אור: כחול וצהוב. השימוש בצבע בתוך מדיה חשוב מאוד עבור כלבים ומסביר מדוע ערוץ הטלוויזיה הכלב, DogTV נותן עדיפות לצבעים אלו בתכנות שלו. עיני כלבים גם רגישות יותר לתנועה, וטרינרים חושדים ששיעור ההבהוב המשופר שהגיע מהמעבר מטלוויזיה סטנדרטית ל HD אפשר לכלבים לתפוס טוב יותר את המדיה המוצגת בטלוויזיה. ערוצים כלבים יעודיים הם אומנם פתרון נחמד כדי להפיג שעמום ולתת תחושה שהכלב לא לבד,אך אנחנו ממליצים להעסיק את כלבכם לא בזמן מסכים ובינג' על חתונמי אלא צעצועים אינטגרטיביים שגם יפיגו את השעמום וגם יתנו הזדמנות לפתח מיומנויות שונות . 

צעצועים לכלבים שיכולים להתאים להפגת שיעמום

מגוון הצעצועים לכלבים גדול ומגוון, ממש כמו המגוון שיש לילדים ותינוקות. אם אתם רוצים להפיג את השיעמום של הכלב שלכם, תוכלו לשחק איתו או לתת לו לשחק לבד עם הצעצוע. קיימים צעצועים אסטרטגים, כמו שמיכת הרחה אסטרטגית, הכלב יוכל לשחק איתה בזמן שאתם צופים בטלוויזיה.

האם כלבים נהנים מצפיה בטלוויזיה ?

מספר מסכים שימשו גם במחקר כדי לראות אם כלבים יכולים לבחור במה לצפות. מחקר מוקדם הראה שכאשר מוצגים להם שלושה מסכים, כלבים אינם מסוגלים להחליט. הם מעדיפים לצפות במסך אחד לא משנה מה יש בו. זה עדיין צריך להיבדק עם שני מסכים, ואולי יותר משלושה. 

רק תן לי בינג'… בנפטליקס ואני כלב מאושר

בעוד המדע הראה שכלבים יכולים לעסוק בטלוויזיה ושהם מעדיפים תוכניות מסוימות. הוא עדיין לא התעמק בשאלה המורכבת האם הם באמת נהנים מזה. אנו כבני אדם נצפה לעתים קרובות בצילומים או סרטונים מטרידים שגורמים לנו לחוש מגוון של רגשות, ממצוקה ועד כעס ואימה. זה לא תמיד בגלל שזה גורם לנו להרגיש טוב. אנחנו פשוט לא יודעים אם גורמים דומים מניעים כלבים לצפות.

כמו בני אדם , גם נושא זה הוא אינדיבידואלי ושונה מכלב לכלב, בהתאם לאישיותו, ניסיונו והעדפתו. אנחנו רק יכולים לשער שהדבר מושפע ממה שהבעלים שלהם צופה בו. כאשר כלבים עוקבים אחר המבט האנושי שלהם ואותות תקשורת אחרים, כמו מחוות וסיבובי ראש.

האם כלבים אוהבים להתמקד בטלוויזיה

לכלבים, בניגוד לבני אדם, לרוב יהיו אינטראקציות קצרות מאוד, לרוב מתחת לשלוש שניות. הם מעדיפים להציץ בטלוויזיה במקום להתמקד בה כמו בני אדם. מחקר מצא שאפילו עם מדיה שתוכננה במיוחד עבור כלבים, הם עדיין יבלו את רוב זמנם בלי לראות כלום. הטלוויזיה האידיאלית לכלבים, לפיכך, צריכה להכיל הרבה קטעים ותנועתיות וסאונד ופחות עלילה וסיפורים ארוכים.

אבל בעוד שלכלבים יש ערוץ טלוויזיה משלהם. הוכח שהם מעדיפים לצפות בכלבים אחרים באמצעות אינטראקציות קצרות עם תוכניות צבעוניות מיוחדות. לטכנולוגיה יש פוטנציאל לספק בידור לכלבי בית, ולשפר את רווחתם של כלבים שנשארו לבד בבית . 

No data was found
דילוג לתוכן