משלוחים מהירים חינם לכל הארץ!

כלבים קטנים: המדריך המלא לבחירת הגזע המושלם עבורך

במדריך מקיף זה אנו מתעמקים בעולם הכלבים הקטנים, ומספקים תובנות שלא יסולאו בפז שיעזרו לכם לבחור את הגזע המושלם המתאים לאורח החיים ולהעדפותיכם. אנו מדגישים את המאפיינים המובהקים של גזעים קטנים ומסבירים את ההבדלים העיקריים בין גידול כלב קטן לכלב גדול.

בנוסף, אנו נותנים לך חמש דוגמאות של גזעי הכלבים הקטנים הפופולריים ביותר כדי להתחיל במסע שלך.

מה מייחד את גזעי הכלבים הקטנים?

לגזעי כלבים קטנים יש קסם ומשיכה שהם לגמרי שלהם. הגודל הקטנטן שלהם הוא אחד המאפיינים הברורים ביותר שמבדילים אותם מגזעים גדולים יותר. לא רק שהם מקסימים ומתלטפים, אלא שקומתם הקטנה גם הופכת אותם למתאימים למצבי חיים שונים.

בין אם אתם גרים בדירה קטנה או שיש לכם שטח חיצוני מוגבל, כלבים קטנים יכולים להסתגל בקלות לסביבתם.

היבט ייחודי נוסף של גזעי כלבים קטנים הוא הטבע האנרגטי והתוסס שלהם. בעוד שחלקם עשויים להניח שכלבים קטנים פחות פעילים מגזעים גדולים יותר, זה רחוק מהאמת. גזעי כלבים קטנים רבים ידועים ברמות האנרגיה הגבוהות שלהם ובאישיותם המשובבת. הם תמיד מוכנים למשחק אחזור או הליכה מהירה מסביב לבלוק. גודלם הקטן אומר גם שהם דורשים פחות מקום לרוץ ולהתאמן. מה שהופך אותם לבני לוויה אידיאליים עבור אנשים עם אורח חיים עמוס.

בנוסף לגודלם ולרמות האנרגיה שלהם, לגזעי כלבים קטנים יש גם אישיות שונה. מהצ'יוואווה הנמרצת והבטוחה ועד המלטזית האוהבת והחיבה, כל גזע מביא את סט המאפיינים הייחודי שלו לשולחן. כמה גזעים קטנים ידועים באינטליגנציה וביכולת האימון שלהם. מה שהופך אותם, למועמדים מצוינים לאימון צייתנות ולימוד טריקים חדשים. אחרים ידועים בנאמנותם ובמסירותם לבעליהם, מה שהופך אותם לכלבי כרבול ולבני לוויה מושלמים.

כלב גדול או כלב קטן?

כשזה מגיע לבחירת כלב, אחד הוויכוחים הגדולים ביותר הוא בין כלבים גדולים לכלבים קטנים. יש אנשים שנמשכים לנוכחות המלכותית ולקומה המרשימה של גזעים גדולים יותר, בעוד שאחרים מעדיפים את האופי הקומפקטי והמקסים של כלבים קטנים. ההחלטה מסתכמת בסופו של דבר בהעדפה אישית ובגורמי אורח חיים.

יתרונות של כלב גדול

אחד היתרונות העיקריים של להחזיק כלב גדול הוא היכולת שלו לספק תחושת ביטחון והגנה. גודלם הגדול יותר ונוכחותם המפחידה יכולים לשמש כגורם מרתיע בפני פולשים פוטנציאליים, מה שהופך אותם לכלבי שמירה מצוינים.

כלבים גדולים גם נתפסים לעתים קרובות יותר כבעלי יכולת להתמודד עם פעילויות חוץ כגון טיולים או ריצה. גודלם וחוזקם הופכים אותם לבני לוויה אידיאליים עבור אלו שנהנים מאורח חיים פעיל וזקוקים לכלב שיוכל לעמוד בקצב.

יתרונות של כלב קטן

לכלבים קטנים יש סט יתרונות ייחודיים משלהם.

 • הגודל הקטן שלהם הופך אותם לניידים יותר וקלים יותר לניהול, במיוחד כשמדובר בנסיעות או לקחת אותם לסידורים.
 • כלבים קטנים מורשים להיכנס לעתים קרובות למקומות שבהם גזעים גדולים יותר עשויים שלא להיות מורשים.
 • גודלם הופך אותם למתאימים יותר לאנשים המתגוררים בדירות או בתים עם שטח מוגבל.
 • כלבים קטנים נוטים גם להיות בעלי תוחלת חיים ארוכה יותר בהשוואה לגזעים גדולים יותר.

חמישה גזעי כלבים קטנים פופולריים: איזה מהם מתאים לך?

כשמדובר בגזעי כלבים קטנים, יש אינספור אפשרויות לבחירה. לכל גזע יש מאפיינים ותכונות ייחודיות משלו שעשויים להתאים לאורח החיים ולהעדפותיך.
נסקור חמישה גזעי כלבים קטנים פופולריים כדי לעזור לך לצמצם את הבחירות שלך ולמצוא את בן לוויה המושלם.

צ'יוואווה

צ'יוואווה ידועים בגודלם הקטנטן ובאישיותם הגדולה. לעתים קרובות הם בחירה מצוינת עבור אלה שמחפשים כלב קטן. הם נאמנים, אנרגטיים ויכולים להסתגל היטב למגורים בדירה.
עם זאת, הם עשויים לדרוש סוציאליזציה נוספת כדי למנוע מהם להיות מגוננים מדי או שתלטנים.

כלב צ'יוואווה

פומרניאן

כדורי האנרגיה הקטנים והנימוחים האלה ידועים באופיים היוצא והידידותי. Pomeranians הם אינטליגנטיים ביותר וניתנים לאילוף בקלות. מה שהופך אותם לבחירה מצוינת עבור משפחות או יחידים המחפשים כלב קטן פעיל וניתן לאילוף.

כלב פומרניאן

בולדוג צרפתי

עם האוזניים האייקוניות דמויות עטלף ופנים מקומטות מקסימות, הבולדוג הצרפתי זינק בפופולריות בשנים האחרונות. הם ידועים באופי החביב והנוח שלהם. מה שהופך אותם לבני לוויה מצוינים ליחידים או למשפחות עם ילדים.

בולדוג צרפתי

יורקשייר טרייר

מכונים לעתים קרובות "יורקיס", הכלבים הקטנים האלה מלאים בניצוץ ובאישיות. יורקשייר טרייר הידועים במעיליהם הארוכים והמשיים, דורשים טיפוח קבוע אך בדרך כלל הם מנשירים מעט.
הם אינטליגנטים ובטוחים בעצמם, מה שהופך אותם לבחירה מצוינת עבור אנשים המחפשים כלב קטן עם אישיות גדולה.

יורקשייר טרייר

Shih Tzu – שיצו

השיצו ידועים באישיות הידידותית והמוחצנת שלהם. הם בעלי יכולת הסתגלות גבוהה ויכולים לפרוח במצבי מגורים שונים, כולל דירות קטנות. טיפוח פרוותו הארוכה של השיצו דורש תשומת לב, הכוללת הברשה יומית ותספורות קבועות. פרוותו יכולה להיות בצבעים שונים, ביניהם לבן, שחור, חום וזהוב.

השיצו ידוע באהבתו לילדים, נאמנותו וחברותו. הוא אינטליגנטי וקל לאילוף, אך חשוב לזכור ששהוא זקוק לפעילות גופנית יומית, גם אם היא קצרה.

גובהו נע בין 23 ל-27 ס"מ ומשקלו בין 4.5 ל-8 ק"ג.
תוחלת חייו היא 10-16 שנים, כך שהוא יוכל להצטרף למשפחה לתקופה לא קצרה.

האם כלב קטן הבחירה הנכונה עבורך?

ההחלטה על גזע הכלבים המתאים עבורכם היא החלטה גדולה, ובחינת גזע כלבים קטן יכולה להביא למערכת של יתרונות ושיקולים משלה.

 • כלבים קטנים נתפסים לעתים קרובות כחמודים ומתלטפים. הם יכולים להיות מושלמים עבור יחידים או משפחות עם מרחב מחיה מוגבל. גודלם הקטן אומר שהם דורשים פחות מקום לשוטט ויכולים להשתלב בנוחות בדירות או בתים קטנים יותר.
 • לכלבים קטנים יותר יש בדרך כלל צורכי פעילות גופנית נמוכים יותר בהשוואה לגזעים גדולים יותר, שיכולים להיות אידיאליים עבור אנשים עם אורח חיים נינוח יותר או מוגבלות בניידות.
 • חשוב לזכור שכלבים קטנים עדיין דורשים פעילות גופנית קבועה וגירוי נפשי כדי להישאר בריאים ומאושרים. הם אולי לא צריכים פעילות גופנית כמו גזעים גדולים יותר, אך הם עדיין צריכים טיולים יומיומיים וזמן משחק כדי למנוע שעמום והשמנה.
 • כלבים קטנים יכולים להיות מועדים יותר לבעיות בריאותיות מסוימות כגון, בעיות שיניים וריפוי פיקה. לכן, טיפול וטרינרי קבוע ותזונה מאוזנת הם חיוניים.
 • שיקול נוסף בבחירת גזע כלבים קטן הוא ההתאמה שלהם לילדים וחיות מחמד אחרות. כמה גזעים קטנים, כמו צ'יוואווה, עשויים להיות מועדים יותר להיות טריטוריאליים או רכושניים. מה שעלול להוביל לבעיות במשקי בית מרובי חיות מחמד.
  גזעים כמו הבולדוג הצרפתי או יורקשייר טרייר ידועים בדרך כלל באופיים הידידותי והחברותי. מה שהופך אותם, לבני לוויה נהדרים למשפחות.

תזונה מומלצת לגזעי כלבים קטנים

כלבים קטנים, כמו כלבים מגזעי יורקשייר טרייר, שיצו ופומרניאן, נבדלים מגזעים גדולים הן בגודלם והן בצרכיהם התזונתיים. גופם הקטן דורש מהם צריכת קלוריות גבוהה יותר ביחס למשקלם וקצב חילוף החומרים שלהם מהיר יותר.

טיפים לתזונה מומלצת עבור כלבים קטנים:

 • בחרו אוכל לכלבים מומלץ המותאם במיוחד לגזעים קטנים. מזונות אלו מכילים את כל אבות המזון החיוניים להם בכמות ובאיזון הנכונים.
 • כלבים קטנים זקוקים לכמות גבוהה של חלבון כ-25%-30% מהתזונה. חלבון מסייע לבניית וחיזוק השרירים.
 • שומן הוא מקור אנרגיה חשוב לכלבים. חשוב לבחור מזון עם רמת שומן מתונה, כ-10%-15% מהתזונה.
 • פחמימות מספקות אנרגיה זמינה לכלבים. בחרו פחמימות מורכבות כמו דגנים מלאים, ירקות ופירות.
 • חשוב לוודא שהתזונה של כלבכם מכילה את כל הוויטמינים והמינרלים החיוניים לו.

לסיכום

בחירת גזע הכלבים הנכון היא החלטה משמעותית שמשפיעה על חייך במובנים רבים. כלבים קטנים, עם המאפיינים והדרישות הייחודיים שלהם, עשויים להיות הבחירה האידיאלית עבור חלקם.

על ידי הבנת ההבדלים בגידול כלבים קטנים בהשוואה לגזעים גדולים יותר, ובחינת כמה דוגמאות, אתה יכול לעשות בחירה מושכלת שתביא שמחה וחברות עצומה לחייך.

No data was found
דילוג לתוכן