משלוחים מהירים חינם לכל הארץ!

פקינז

הפקינז (Pekingese) הוא גזע כלבים קטן, מאוזן וקומפקטי, בעל גוף חסון ושרירי. הראש שלו גדול ביחס לשאר הגוף, כאשר החלק העליון של הראש מסיבי, רחב ושטוח. החלק הקדמי של הפנים שטוח. העיניים הגדולות, הבולטות והעגולות פתוחות לרווחה עם שולי עיניים שחורות. האוזניים בצורת לב ממוקמות בפינות הקדמיות של הראש, שוכבות שטוחות על הראש. הם מצויידים היטב בפרווה, כך שנראה שאין לו צוואר. חיבור הגוף עם הראש נותן לו מראה מלבני. 

תכונה ייחודית של פקס היא ההליכה ה"מתגלגלת" ללא מאמץ. פקינזים הם בני לוויה מקסימים ובטוחים בעצמם שמפתחים קשר הדוק עם האדם האהוב עליהם. הם גדלו לחיות בארמונות, הם יכולים להיות עצמאיים כמו הקיסרים שהיו בבעלותם. הם דעתניים, כך אומרים בעלים של הגזע. ערניים תמיד, הם מהווים כלבי שמירה טובים. פקינזים יסבלו ילדים אבל לא יעמדו בהרבה התעסקות גסה.

פקינז

פעילות ספורטיבית

פקינז זקוקים לטיול יומי, שבו הכלב עשוי לעקוב לצד או מאחורי האדם האוחז ברצועה. שכן, האינסטינקט אומר לכלב שהמנהיג מוביל את הדרך, והמנהיג הזה צריך להיות האדם. המשחק ידאג להרבה מצרכי הפעילות הגופנית שלהם. אולם, כמו בכל הגזעים, המשחק לא ימלא את האינסטינקט הראשוני שלהם לרוץ. כלבים שלא זוכים לצאת לטיולים יומיומיים נוטים יותר להפגין בעיות התנהגות. הם גם ייהנו להשתולל בשטח בטוח לא סלול, כגון חצר גדולה ומגודרת. הרגילו את הפקינזי לרצועה כשהוא עדיין גור. כמה בעלי פקינז משתפים שהפקים שלהם ילכו עד 4 קילומטרים בהליכה לילית.

גובה: 15-23 ס"מ

משקל: 3-6 קילו. הקטנים נקראים "שרוול פקינז", מכיוון שהם כה זעירים.

צבעים: פרווה ארוכה בגוונים של לבן, שחור, חום או אפור – לעתים משולבת.

טיפול: סירוק וטיפוח הפרווה, קציצת ציפורניים, ניקוי הפנים.

תוחלת חיים: 10-15 שנים.

עובדות חשובות על פקינז

 • בגלל האף הקטן שלהם – הפקינזים נוטים לנחור, לפעמים בעוצמה רבה.
 • העין העגולה של הפקינז יכולה להיפגע או לצאת מהמקום במהלך משחק פעיל מידי. זה נדיר אך יכול להתרחש.
 • לפקינזים יש כמות מוגזמת של קמטים על הפנים. זה יכול לגרום לגירויים בעור ולזיהומים. יש לשמור על קפלי העור נקיים ויבשים.
 • לפקינז יש נטייה לעלות במשקל לכן יש לדאוג לו למזון לכלבים מתאים ולא להאכיל אותו יתר על המידה.
 • פקינז עשוי לצאת לשביתת רעב רק כדי להוכיח עקשנות על בעליו.
 • הפקינז נוטה לנבוח המון – יש לאלף אותו בהתאם לכך.
 • פקינז נוטה להיות כלב של בעלים אחד, כלומר, נאמן ביותר.
 • בגלל הפרווה השופעת והאף הקצר שלהם, הם אינם סובלים חום היטב ויתקשו בנשימה בזמן שיש חמסין. בחודשי הקיץ יש לצמצם את הטיולים לשעות הערב ולפנות בוקר.

טיפוח

השכבה הכפולה העבה של הפקינז דורשת מעט תחזוקה. פקינז מנשיר עונתית. צחצח אותו לפחות שעה בשבוע. זה יעזור להסיר שערות רופפות ולמנוע ראסטות, ואמבטיה מדי פעם תעזור לו להראות במיטבו. מחצלות או סבך ניתן לעבד בעדינות עם מברשת חלקה יותר או מסרק מתכת. כמו בכל הגזעים, יש לגזוז את הציפורניים באופן קבוע. שכן, ציפורניים ארוכות מדי עלולות לגרום לכלב אי נוחות. כמובן שחשוב גם להקפיד על צחצוח שיניים ועל ניקוי אוזניים.

מזג ומאפיינים

הפקינזים משמשים בעיקר כלבי שעשוע בשל גודלם וקשה מאוד לאלף אותם להיות כלבי עבודה, אך חשוב להשקיע באילוף למשמעת בסיסית. כלבי הפקינז הם קטנים אך אמיצים, רגישים וקשורים לבעליהם.

הפקינז הוא כלב חמוד ושובב בקרב כלבים מגזעים קטנים. גזע הפקינז קשור למשפחתו, אהוביו. הם לא אוהבים להיפרד מהבעלים שלהם והם רוצים שיטפלו בהם וישחקו אותם. הוא נאמן מאוד וצייתן ליקיריו. בסביבה משפחתית הם מסתדרים הרבה יותר טוב עם אדם אחד ומתקרבים אליו. אם הוא לא יכול למשוך את תשומת הלב של בעליו, הוא עלול להיכנס להתקפות נביחות, להיות תוקפני ולהפגין התנהגויות שליליות.

מחוץ למשפחתם, הם ניגשים לזרים קצת יותר בזהירות. ייתכן שתכונות אלה לא נראות בכל הפקינזים. הם עשויים להפגין התנהגויות חמות ביחס לחינוך הפקינז. בנוסף למאפיינים המוחצנים והאוהבים שלהם, יש להם צדדים עצמאיים ועקשנים. הם טובים עם ילדים ונהנים לשחק איתם. הם עשויים להגיב לילדים שמושכים בזנב, מכים אותם, או מתנהגים אליהם בצורה אגרסיבית. לכן עליכם לוודא שהכלב שלכם יקיים אינטראקציה עם ילדים צעירים תחת השגחתכם ומשחק מבלי לפגוע זה בזה. 

היסטוריית הגזע

הפקינז מגיע מהעיר פקין שבסין, מכאן שמו. קיסר פקין ומשפחת המלוכה גידלו כלבים מגזע הפקינזי, אשר ליוו אותם לכל מקום אליהם הלכו. הפקינזים נקראים גם "כלבי אריות" בשל דמיונם למלך החיות.

בריאות של פקינז

הגזע סובל מכמה בעיות בריאותיות

 • השמנה הפקינזים נוטים להשמנה ולכן יש צורך להקפיד על אוכל לכלבים מזין ואיכותי ופעילות גופנית.
 • בעיות נשימה – גזע הפקינזי נוטה לסבול מבעיות נשימה
 • בעיות בעיניים
 • בעיות באוזניים (בעיקר לבעלי הפרווה הארוכה)
 • פריצות דיסק

כמו בכל הגזעים קצרי הפנים, חשוב לבחור פקינז עם נחיריים פתוחים לרווחה על אף בגודל בינוני. מכיוון שלפקינז אין לוע ארוך כדי לשמש מחסום טבעי להגנה על העיניים, חשוב לוודא שהסביבה שלך בטוחה עבור הפקינזי שלך וששום דבר לא יכול לדקור או לגרות את עיניו. פקינזים מעריכים טמפרטורות קרות, ולכן חלק מהבעלים נוסעים עם הפקים שלהם על שקיות קרח קפואות, או כרית קרח, אפילו לנסיעות במכונית, מה שמספק רמת נוחות שממנה נהנים פקינז מאוד. 

No data was found
דילוג לתוכן