משלוחים מהירים חינם לכל הארץ!

צ'יוואווה (Chihuahua)

הצ'יוואווה הוא לכל הדיעות, כלב קטנטן עם אישיות ענקית. נכלל במשפחת כלבי הכיס, מדובר בממזר קטן שובב ומשעשע וללא ספק נחשב לאחד מבין הגזעים העתיקים ביותר של אמריקה, עם שושלת שחוזרת חזרה לממלכות העתיקות של התקופה הפרה-קולומביאנית. 

הצ'יוואווה הוא כלב חינני בעל התנהגות של טרייר, קל משקל השוקל לא יותר מ-6 קילו. ראש מעוגל בצורת "תפוח" הוא ללא ספק סימן ההיכר של הגזע. בעל אוזניים זקופות ועיניים מלאות זוהר. הפרווה מגיעה בהרבה צבעים ודוגמאות ויכולה להיות ארוכה או קצרה. הזנים והסוגים הם זהים כמעט חוץ מהפרווה. 

כשמדברים על צ'יוואווה מדברים על גזע בעל נאמנות גבוהה, בעלת קסם אישי וגישה שאופיינית יותר לכלב גדול. 

כלב צ'יוואווה

אילוף ופעילות ספורטיבית

הצ'יוואווה הוא כלב קטן ועירני מאוד בעל אינטליגנציה גבוהה. הוא להוט לרצות את בני האדם שלו ומגיב היטב לשיטות אימון חיוביות. נראה כי צ'יוואווה מודעים היטב לכמה הם חמודים ולומדים כיצד להגיע לדרכם. כבר מההתחלה אתה חייב לאכוף את העובדה שאתה אחראי. לעולם אל תאפשר לגור הצ'יוואווה שלך לעשות משהו שלא יהיה מקובל אצל מבוגר. יכול להיות להם קצת טמפרמנט 'טרייר', כך שיד יציבה אך עדינה נחוצה בעת אימון. הם יכולים להצטיין באימוני צייתנות ובענפי ספורט כלבים אחרים.

הצ'יוואווה אוהב לרוץ ולשחק ולרוב יכול להתאמן מספיק בחלל קטן מאוד. להסתובב ולהתרוצץ בעקבות הבעלים שלהם זה בדרך כלל מספיק פעילות גופנית עבור הגזע המאושר הזה. טיולים קצרים ואיטיים ישמרו על המשקל והמצב של הכלב שלכם. הימנע ממאמץ יתר של הצ'יוואווה. אם הכלב שלכם מתנשף ועובד קשה כדי לעמוד בקצב, הגיע הזמן להרים אותו ולשאת אותו הביתה.

אילוף צ'וואווה

אילוף צ'יוואווה צריך להתחיל מגיל צעיר ארבעה חודשים בערך. זה מה שיעזור להם לגדול לכלב מאוזן וחברתי.

חכם ועצמאי, גזע זה יכול להעדיף לקחת דברים בקצב שלו. אבל תנו להם זמן והיו סבלניים והם יגיבו בקרוב לפקודות ואפילו לטריקים ותרגילים.

גזע צ'יוואווה נהנים מגירוי מנטלי מאתגר ושפע של משחקים. הגזע הנאמן הזה יהיה הכי שמח לידכם, כלבי צ'יוואווה מחפשים אינטראקציה אנושית.

הם שונאים להיות לבד. אם תשאירו אותו לבד הרבה זמן, זה עלול להוביל להתנהגויות לא רצויות. כמו נביחות, יבבות, גירוד ולעיסה, אמנם מדובר בלסת קטנה וביסים זעירים, אבל בכל זאת יכולים לעשות נזק בספה או לכרסם את הכף כף האהוב עלינו.

התאמה למשפחה וילדים

צ'יוואווה אמנם חמודים ומתוקים למראית עין , אבל אינם ידועים כגזע הסבלני ביותר ועשויים לא להגיב טוב לילדים, במיוחד לכל משחק סוער. גזע זה ידוע כקצת קשוח והם נוטים להסתדר בצורה הטובה ביותר במשקי בית שקטים יותר ללא ילדים. כמו עם כל הכלבים, כל זמן שהצ'יוואווה שלך מבלה עם ילדים צריך להיות בפיקוח כדי לוודא שכולם נשארים בטוחים ומאושרים.

בהחלט מדובר בכלב פיצפון עם אישיות ענקית ואם יש לכם בית עם ילדים קטנים זה בהחלט שיקול שיש לקחת בחשבון.


בעיות בריאות של כלב צ'וואווה

כלבי צ'יוואווה הם בדרך כלל בריאים, אך כמו כל גזע כלבים, הם נוטים לפתח מספר בעיות בריאותיות מסוימות. בעיות הבריאות הנפוצות ביותר בכלבי צ'יוואווה כוללות:

 • דיספלזיה של מפרק הירך: זוהי מחלה תורשתית שבה המפרק הירך אינו מתאים כראוי. זה יכול לגרום לכאב, דלקת ונכות.
 • דיספלזיה של הברך: זוהי מחלה תורשתית נוספת שבה הברך אינה מתאימה כראוי. זה יכול לגרום לכאב, דלקת ונכות.
 • היפופלזיה של העצם הפטלית: זוהי מחלה תורשתית שבה הפטלה, סחוס קטן הממוקם בצד של הברך, אינו מתאים כראוי. זה יכול לגרום לכאב, דלקת ונכות.
 • מחלת לב: כלבי צ'יוואווה נמצאים בסיכון מוגבר למחלות לב, כגון קרדיומיופתיה היפרטרופית (HCM).
 • בעיות עיניים: כלבי צ'יוואווה נמצאים בסיכון מוגבר לבעיות עיניים, כגון גלאוקומה ואטרופיה של הרשתית.
 • בעיות שיניים: כלבי צ'יוואווה נמצאים בסיכון מוגבר לבעיות שיניים, כגון עששת וקשתות שיניים צפופות.

טיפוח כלב צ'יוואווה

לשני זני המעיל של הצ'יוואווה יש צרכי טיפוח מעט שונים. 

 • הברשה – הצ'יוואוואה בעל הפרווה החלקה יזדקק רק להברשה מדי פעם ולאמבטיות רגילות כדי להיראות נעים. בעוד שלזן ארוך השיער, יש להבריש את המעיל שלו לפחות פעם בשבוע כדי למנוע סבכים. 
 • גזיזת ציפורניים – לשני הזנים יש לגזוז את הציפורניים שלהם באופן קבוע. 
 • טיפול שיניים טוב– הוא הכרחי והוא צריך לכלול צחצוח שיניים של הכלב שלך, והווטרינר עשוי להמליץ ​​גם על פינוקים המעוצבים כחלק מתוכנית טיפול שיניים. 
 • ניקוי אוזנים– בדוק את האוזניים של הצ'יוואווה באופן קבוע, והסר עודפי שעווה או פסולת כדי למנוע דלקות אוזניים.

תזונה מומלצת לכלב צ'יוואווה

כלבי צ'יוואווה הם כלבים קטנים וזקוקים לתזונה עתירת חלבון ודל קלוריות. מזון לכלבים איכותי המתאים לגיל הכלב (גור, בוגר או מבוגר) יכיל את כל אבות המזון שהגזע צריך. 

אוכל איכותי לכלבים קטנים יספק את כל אבות המזון הדרושים להם כדי לשמור על בריאותם.

מזון לכלבים קטנים צריך להכיל:

 • חלבון באיכות גבוהה: חלבון הוא מרכיב חיוני לתזונה של כלבים, והוא חיוני במיוחד עבור כלבים פעילים. מזון ייעודי לכלבים קטנים צריך להכיל לפחות 22% חלבון באיכות גבוהה.
 • שומן בריא: שומן הוא מקור אנרגיה חשוב לכלב, והוא עוזר לספוג ויטמינים ומינרלים. מזון ייעודי לכלבים קטנים צריך להכיל בין 15% ל-20% שומן.
 • סיבים תזונתיים: סיבים תזונתיים עוזרים לעיכול תקין ויכולים לעזור בשמירה על משקל בריא. מזון ייעודי לכלבים קטנים צריך להכיל לפחות 4% סיבים תזונתיים.

חשוב להאכיל את כלב הצ'יוואווה שלכם בארוחות קטנות ותכופות כדי לעזור למנוע בעיות עיכול. אתם גם צריכים לספק להם גישה למים טריים בכל עת.

No data was found
דילוג לתוכן