משלוחים מהירים חינם לכל הארץ!

רועה אוסטרלי

למרות שמם, מקורו של גזע כלבי הרועה האוסטרלי (Australian Shepherd) במערב ארצות הברית, לא באוסטרליה, בסביבות תקופת הזהב בשנות ה-40 של המאה ה-19. הם גדלו במקור כדי לרעות בעלי חיים, הם נשארים כלב עבודה בנשמה.

אתה יכול למצוא את הכלבים האלה בעמותות השונות, אז בחר לאמץ אם אתה יכול!

האוסטרלים, כפי שהם מכונים, הם הכי מאושרים כשיש להם עבודה לעשות. הם יכולים להיות בני לוויה משפחתיים נפלאים אם האינטליגנציה והאנרגיה שלהם מנותבים לספורט כלבים או לפעילויות.

האוסטרלי אינטליגנטי, עובד מסור ורב-תכליתי. זהו כלב שובב שמשגשג בבית שבו מוחו והאנרגיה שלו מנוצלים היטב. אתה לא צריך להחזיק עדר כבשים אם אתה גר עם אוסי. אבל, אתה צריך להעסיק אותו. האוסטרלי הוא כלב בעל אנרגיה גבוהה שלא יודע מה זה להיות בטטת כורסה וגם לא מעוניין בזה.

תוחלת החיים: 13-15 שנים, משקל: 16-32 ק"ג, גובה: 46-58 ס"מ

פעילות ספורטיבית

מכיוון שיש לו אנרגיה לשרוף, הוא זקוק להרבה פעילות גופנית – טיול בשכונה לא יספק את זה. מומלץ שיהיה לפחות חצר קטנה שתעזור לו לפרוק את האנרגיה שלו. מחוסר עבודה לעשות, הוא נעשה משועמם, הרסני ונבחן. הוא עשוי להמציא לעצמו עבודה: לרעות את הילדים, או שלך או של השכנים. לרדוף אחרי מכוניות או חיות אחרות, או לפרק את הבית שלך. אם אין לך זמן או כוח לאמן ולהפעיל את האוסי על בסיס יומי, הוא לא גזע הכלבים בשבילך.

אבל אם אתה מעוניין בספורט כלבים תחרותי, האוסי הוא האחד. הכלב הזריז הזה, בגודל בינוני, עם הזנב המקוצר באופן טבעי הוא מתמודד מוביל בכל הרמות של מבחני צייתנות, זריזות, משחקי כדור ורעייה. הוא גם מצטיין בקריירות כלבים כמו כלב נחייה, כלב שמיעה, כלב סיוע, כלב משטרה ועבודות חיפוש והצלה.

רועים אוסטרליים זקוקים ל-30 עד 60 דקות של פעילות גופנית ביום. רצוי עם פעילויות עתירות אנרגיה כמו משחק פריסבי. הם צריכים גם עבודה לעשות, כמו אימוני צייתנות יומיומיים או תחרות במבחני עדרים וזריזות.

בְּרִיאוּת הגזע

רועים אוסטרלים הם בדרך כלל בריאים. אבל כמו כל הגזעים, הם נוטים למצבים בריאותיים מסוימים. לא כל האוסטרלים יקבלו את כל המחלות הללו או את כולן. אבל, חשוב להיות מודע להן אם אתה שוקל את הגזע הזה.

אם אתה קונה גור, מצא מגדל טוב שיראה לך אישורים בריאותיים לשני ההורים של הגור שלך. אישורים בריאותיים מוכיחים שכלב נבדק וטוהר ממצב מסוים. 

טיפוח של רועה אוסטרלי

באופן כללי, בדיקות צחצוח שבועיות ישמרו על מראה המעיל הדו-שכבתי העמיד למים של הרועה האוסטרלי. עם זאת, במהלך עונת הנשירה, תידרש עבודה נוספת. במהלך תקופה זו ניתן להשתמש במגרפת פרווה כל יומיים או שלושה כדי להסיר את השיער המת בשפע. אוסטרלים עובדים ו/או משחקים בחוץ, אז זה לא יוצא דופן שהם נכנסים יותר מלוכלכים ממה שהם יצאו. אבל אלא אם כן הם נקלעו למצב מבולגן במיוחד, הם דורשים אמבטיה רק ​​מדי פעם. כמו בכל הגזעים, יש לגזוז את הציפורניים של האוסטרלים באופן קבוע. כמו כן יש להקפיד על צחצוח שיניים.

פעילות גופנית

ככלב אתלטי בעל אנרגיה גבוהה, האוסי זקוק להרבה מאוד פעילות גופנית על בסיס יומי. לכל הפחות, צריכה להיות לו חצר גדולה ומגודרת להתרוצץ בה לפחות שעה או שעתיים ביום. האוסטרלים נקשרים קשר הדוק עם בעליהם ואוהבים ללוות אותם בטיולים ארוכים. ברגע שהרועה אוסטרלי כבר לא גור, הוא יכול להיות בן לוויה נהדר לריצה. עם זאת, המסלול הטוב ביותר הוא לתת לאוסטרלי עבודה, בין אם זה רעיית בעלי חיים, שמירה על ילדים, או תחרות באירועי כלבים כמו ציות, זריזות או צלילה.

אילוף

סוציאליזציה מוקדמת ואימוני צייתנות הם חובה עבור הרועה האוסטרלי. אחת הסיבות השכיחות ביותר לכך שהאוסטרים מגיעים למצבי הצלה היא שהבעלים לא יכלו לתעל בצורה בונה את האנרגיה הבלתי מוגבלת של הגזע באמצעות אימון. האוסטרים נקשרים חזק למשפחותיהם. ולכן, עלולים להיות טריטוריאליים ולהגן יתר על המידה על רכוש בעליהם. הם עלולים להפוך להרסניים אם יישארו ללא חברה לתקופות ארוכות לעתים קרובות מדי. למרבה המזל, הנאמנות הזו בשילוב עם האינטליגנציה החדה והאנרגיה הגבוהה של הגזע הופכת אותם לקלים מאוד לאילוף.

תזונה של רועה אוסטרלי

הרועה האוסטרלי צריך להסתדר עם מזון איכותי לכלבים. בין אם מיוצר באופן מסחרי ובין אם מוכן ביתי עם פיקוח ואישור של הוטרינר שלך. כל דיאטה צריכה להתאים לגיל הכלב (גור, מבוגר או קשיש). חלק מהכלבים יש נטייה לעודף משקל, אז צפו בצריכת הקלוריות וברמת המשקל של הכלב שלכם. חטיפים לכלבים / פינוקים יכולים להיות כלי עזר חשוב באימון, אבל מתן יותר מדי עלול לגרום להשמנה. למד אילו מזונות אנושיים בטוחים לכלבים, ואילו לא. בדוק עם הווטרינר שלך אם יש לך חששות לגבי המשקל או התזונה של הכלב שלך. מים נקיים וטריים צריכים להיות זמינים בכל עת.

No data was found
דילוג לתוכן