משלוחים מהירים חינם לכל הארץ!

מקומות עבודה ידידותיים לכלבים -האם זה קיים?

להאזנה למאמר

אם  גם אתם הורים לבעל חיים על 4 כמו אנשים רבים, אין ספק שאתם מבינים דבר אחד או שניים על נאמנות  ומניחים שאתם רוכשים אהבה והערכה לחבר הפרוותי שלכם. 

אחרי תקופת הקורונה הממושכת והעבודה מהבית, החלה מגמה הולכת וגדלה של עבודה בשגרה היברידית או חלקית. אחרי שהחבר על 4 התרגל לעבוד איתכם ולקשקש בזנב בזמן שאתם בזום עם הקולגות בעבודה, מנהלי ארגונים ומומחים להתנהגות ארגונית הבינו כי חיות מחמד טובות מאוד לבריאות, לרווחה ואפילו לתפקוד הקוגניטיבי של העובדים. החדשות הטובות הן שיש מספר הולך וגדל של מקומות עבודה שבהם ניתן  לקחת את חיית המחמד שלך לעבודה. בהחלט לנצל את היתרונות של בעלות על חיות מחמד, גם אם התעכבת עם הלו"ז  שלך בעבודה. 

מקומות עבודה המאפשרים לכלבים להיות חלק מהיומיום של העובד

 ההבנה שיש חשיבות לשמירה על האיזון המתמיד בין החיים והטיפוח האישי ולבין המחוייבות למקום העבודה  גורמת לרבים לשקול פעמיים את החזקת בעל החיים או צירוף של אחד כזה למשפחה. זו בדיוק הסיבה שארגונים רבים מחפשים דרכים לאפשר לכלבים של העובדים בארגון להיות חלק מהיומיום והסביבה שלהם גם בזמן שהם בעבודה. מקומות עבודה טובים לכלבים מציעים יתרונות רבים. החל משיפור בחיים המשפחתיים ועד להבאת איזון והרמת החיוניות לסביבת העבודה.

היתרונות של מקומות עבודה ידידותיים לכלבים

 • השפעה חיובית – אחד היתרונות המשמעותיים ביותר הוא השפעתם החיובית על רמת החיים והבריאות של העובדים.
 • ירידה ברמות הלחץ של העובדים – על פי מחקרים רבים, נמצא כי מקום העבודה המאפשר חברה של כלבים מקנה לעובדים רמות גבוהות יותר של שמחה. כן ירידה מוחלטת ברמות הלחץ והמתח ויכולת התמודדות עם סטרסים.
 • בריאות הלב– פעילות פיזית עם הכלב בזמן העבודה מסייעת בשמירה על רמות הפיטנס ובריאות הלב.
 • איכות ויציבות – מקום עבודה לכלבים גם משפיע על איכות העבודה והיציבות של העובדים. כלבים מקנים תחושת ביטחון ונוחות לעובדים, המאפשרים להם להתרכז במשימותיהם בצורה מיטבית יותר.
 • קשרים חברתיים– הכלבים משמשים כמורים טיפוליים ומורים חברתיים. הם מועילים לקשרים חברתיים בין עובדים ומקנים תחושת שייכות חזקה יותר במקום העבודה. בתכלס, איך אפשר לעמוד בפני כלב חמוד שעושה לך פאפי פייס בזמן שאתה בשיחה עם הבוס…

למרות היתרונות הרבים, חשוב לציין כי מקומות עבודה נוחים לכלבים דורשים תוכנית ניהול מדויקת והתאמה למגוון הצרכים של הכלבים והעובדים. מפינות האכלה, ועד דוג ווקרים ומאלפים. המקום צריך לספק את התנאים המתאימים לטיפוח וולדא הכל לצרכים בסיסיים. כולל מקום לטיפוח ולהפעלה עם צעצועים לכלבים, מים, מזון זמין לכלבים וכן חטיפים לכלבים. חשוב מאוד שתיהיה תחנת חיטוי למניעת התפשטות מחלות. בנוסף, צריך להתחשב בטיפול באנשים שנוטים לחבב פחות את בעלי הפרווה. (כן יש גם כאלה, תתפלאו). ולא להתיר לכלבים להפריע במשימות או ליצור אי נוחות שיהוו מטרד בעבודה.

כלב במשרד עם בעליו

כלבים במשרד: השפעה מכרעת על שביעות רצון העובדים?

הכנסת כלבים למשרד הפכה לטרנד. טרנד לא רק מביא שמחה לעובדים אלא גם משפיע באופן משמעותי על שביעות הרצון הכללית שלהם. תארו לעצמכם שנכנסים לעבודה ומקבלים את פניכם בזנב מכשכש וחבר פרוותי מקסים. זה מגביר באופן מיידי את המורל ויוצר אווירה חיובית.

 • לכלבים יש את היכולת המדהימה הזו להפחית מתח וחרדה. מה שהופך את סביבת העבודה לנינוחה ומהנה יותר. הם מספקים תחושת חברות ואהבה ללא תנאי, שיכולים לגרום לימי עבודה ארוכים ומאתגרים להרגיש קצת יותר קלים לשאת.
 • מחקרים הראו כי כלבים במשרד יכולים לשפר את שביעות רצון העובדים בדרכים שונות. ראשית, זה עוזר ליצור יותר איזון בין עבודה לחיים. עובדים רבים נאבקים עם השארת חיות המחמד שלהם בבית כל היום. דואגים לשלומם או מרגישים אשמה על כך שלא הצליחו לבלות איתם מספיק זמן. התרת כלבים במשרד נותנת לעובדים את ההזדמנות להחזיק את בני לוויתם הפרוותיים לצידם. וכן, ומפחיתה מתח וחרדה לגבי רווחת חיות המחמד שלהם. זה, בתורו, מוביל להגברת שביעות הרצון והתפוקה בעבודה.
 • כלבים במשרד יכולים לטפח תחושת אחווה בין עמיתים. זה יוצר קשר משותף ונושא שיחה, מעודד עובדים לתקשר ולהתחבר ברמה אישית יותר. זה יכול להוביל לשיפור עבודת צוות, שיתוף פעולה ושביעות רצון כללית בעבודה. כאשר עובדים מרגישים תחושת שייכות וחיבור עם עמיתיהם לעבודה, יש סיכוי גבוה יותר שהם יהיו מעורבים ומוטיבציה בעבודתם.
 • לכלבים במשרד יכולה להיות גם השפעה חיובית על בריאות העובדים ורווחתם. מחקרים רבים הראו שאינטראקציה עם בעלי חיים יכולה להוריד את לחץ הדם, להפחית את רמות הלחץ ולהגביר את האושר הכללי. נוכחותם של כלבים יכולה לעודד עובדים לקחת הפסקות, לצאת לטיולים ולעסוק בפעילות גופנית. אשר לא רק מיטיבה עם בריאותם הנפשית, אלא גם לרווחתם הפיזית.

אפקט הכלב: איך כלבים יכולים למשוך ולשמור על כישרון מוביל?

אחד האתגרים המרכזיים של חברות כיום הוא למשוך ושימור של כישרונות מובילים. בשוק עבודה תחרותי, ארגונים מחפשים כל הזמן דרכים לבלוט ולמשוך את המועמדים הטובים ביותר. באופן מפתיע, אסטרטגיה אחת שהוכחה כיעילה היא אימוץ מדיניות ידידותית לחיות מחמד. המאפשרת במיוחד לכלבים להיכנס למשרד. תופעה זו, המכונה 'אפקט הכלב', הפכה לכלי רב עוצמה למשיכת ושימור כישרונות מובילים.

 • ראשית, הכנסת כלבים למשרד יוצרת סביבת עבודה מושכת וייחודית. עובדים פוטנציאליים מחפשים לעתים קרובות תרבות חברה שהיא מכילה, חדשנית וחושבת קדימה. על ידי התרת כלבים במשרד, חברות מעבירות מסר חזק שהן מעריכות איזון בין עבודה לחיים, רווחת עובדים ותרבות חברה חיובית. זה יכול להיות גורם מכריע עבור כישרונות מובילים כאשר שוקלים הזדמנויות עבודה.
 • שנית, נוכחות של כלבים במשרד יכולה לעזור ליצור סביבת עבודה רגועה יותר ונטולת מתחים. אנשים רבים בעלי ביצועים גבוהים נמשכים לחברות שמעדיפות את האושר והרווחה הנפשית של העובדים. לכלבים יש יכולת טבעית להפחית מתח וחרדה, וליצור מקום עבודה מהנה ופרודוקטיבי יותר. זה יכול לעשות הבדל משמעותי במשיכת ושימור כישרונות מובילים. מכיוון שהם נוטים יותר לבחור בחברה שמעריכה את הרווחה הכללית שלהם.
 • יתרה מכך, נוכחות של כלבים במשרד יכולה גם להגביר את היצירתיות ושיתוף הפעולה בין העובדים. ידוע שכלבים הם שוברי קרח נהדרים ומתחילי שיחות. האופי השובב והידידותי שלהם יכול ליצור אווירה חיובית ופתוחה. שבה, העובדים מרגישים בנוח להביע את רעיונותיהם ולשתף פעולה עם עמיתיהם. זה יכול להוביל לחדשנות מוגברת, לעבודת צוות, ובסופו של דבר, לשימור כישרונות מובילים.

פוטנציאל שחרור: הקשר המפתיע בין כלבים לתדמית החברה שלך

מדיניות משרד ידידותית לחיות מחמד המאפשרת כלבים יכולה גם לשפר משמעותית את תדמית החברה שלך. בחברה של היום, הצרכנים נמשכים יותר ויותר לעסקים המפגינים מחויבות לאחריות חברתית ולרווחת העובדים. על ידי אימוץ מדיניות ידידותית לחיות מחמד, אתה לא רק מראה שאכפת לך מהאושר ושביעות הרצון של העובדים שלך. אלא, גם מקרין תדמית חיובית וחומלת ללקוחות וללקוחות שלך.

כאשר לקוחות פוטנציאליים או לקוחות מבקרים במשרד שלך ורואים כלבים מסתובבים בשמחה, זה יוצר אווירה מסבירת פנים וידידותית. זה יכול לעשות רושם מתמשך ולעזור לבנות תפיסה חיובית של החברה שלך. אנשים נוטים יותר לבטוח ולעסוק בעסקים שמתעדפים את רווחת העובדים שלהם ויוצרים סביבה חמה ומכילה.

חברות שהשתמשו במדיניות ידידותית לחיות מחמד לטובתן – כיצד?

מספר חברות זכו להצלחה יוצאת דופן על ידי יישום מדיניות ידידותית לחיות מחמד במשרדיהן.

לדוגמה: גוגל הידועה בתרבות מקומות העבודה החדשנית שלה, מאפשרת לעובדים להביא את הכלבים שלהם לעבודה. מדיניות זו לא רק הגבירה את מורל העובדים, אלא גם הגבירה את המעורבות והפרודוקטיביות. כלבים מספקים הפגת מתחים ומשמשים מקור לחברות, ויוצרים סביבת עבודה חיובית. שבה, העובדים מרגישים רגועים יותר ומוטיבציה לבצע את המיטב.

חברה נוספת שמינפה את היתרונות של פוליסות ידידותיות לחיות מחמד היא אמזון. ענקית המסחר האלקטרוני מאפשרת לכלבים באזורי משרדים נבחרים, ומעודדת עובדים ליצור אינטראקציה ולהתחבר על חבריהם הפרוותיים. זה טיפח תחושת אחווה ושיפור שיתוף הפעולה בין חברי הצוות. כלבים פועלים כשוברי קרח טבעיים, מעוררים שיחות ומאפשרים קשרים שאולי לא היו מתרחשים אחרת. כתוצאה מכך, העובדים מרגישים מחוברים יותר לעמיתיהם. מה שמוביל לשיפור בעבודת צוות, ובפרודוקטיביות הכוללת.

חברה אחת הבולטת במחויבותה לאיזון בין עבודה לחיים באמצעות מדיניות ידידותית לחיות מחמד היא בן אנד ג'ריס. יצרנית הגלידות מאפשרת לעובדים להביא את כלביהם לעבודה, מתוך הכרה בחשיבותן של חיות המחמד בחיי עובדיהם. על ידי אירוח חבריהם הפרוותיים, בן אנד ג'ריס יצרה סביבת עבודה תומכת ומכילה המקדמת את רווחת העובדים ושימורם. העובדים מרגישים מוערכים ומוערכים. מה שמגביר את שביעות הרצון בעבודה ומפחית את שיעורי התחלופה.

לקריאה נוספת:

No data was found
דילוג לתוכן